Blog

Jak uniknąć wysoleń?  Prawidłowa aplikacja systemów ociepleń 

28.02.2022

W okresie wiosennym oraz jesienno-zimowym mamy do czynienia ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Nawet, gdy temperatura przekracza +5°C, deszczowa i wietrzna pogoda podczas prowadzenia prac elewacyjnych może powodować problemy w postaci pojawienia się białego nalotu, czyli wysoleń na elewacji.

Marta Wysocka, Technical & Specification Specialist w firmie Dryvit Systems USA (Europe) Sp. z o.o., doradza:

  • jak uniknąć pojawienia się wysoleń, aplikując system ETICS,
  • jak usunąć wysolenia, które już się pojawiły.

Zmieniamy logo

19.01.2022

Dryvit Systems USA (Europe) sp. z o.o. kontynuuje integrację w ramach grupy CPG Europe, której celem jest kompleksowe wsparcie inwestycji budowlanych. Jednym z kolejnych kroków tej integracji jest zmiana identyfikacji wizualnej marki Dryvit.

Systemy ociepleń marki Dryvit wpisane na listę ZUM
programu „Czyste Powietrze”

01.10.2021

Systemy ociepleń marki Dryvit uzyskały pozytywną ocenę Instytutu Ochrony Środowiska (IOŚ-PIB) i zostały wpisane na Listę Zielonych Urządzeń i Materiałów (ZUM). Lista ta zawiera produkty i rozwiązania, które spełniają wymogi niezbędne do uzyskania dotacji w ramach programu „Czyste Powietrze”.

Zgłoszone do Listy Zielonych Urządzeń i Materiałów systemy ociepleń ścian zewnętrznych to: Drysulation Pro na styropianie, Drysulation Pro II na styropianie, stosowany jako docieplenie ocieplonego już budynku, oraz Roxsulation Pro na wełnie mineralnej. Systemy te są odporne na uderzenia, odporne na zabrudzenia i korozję biologiczną, łatwe i szybkie w aplikacji, a przy tym zachowują swoje właściwości użytkowe przez lata.

Jak dobrać tynk do systemu ociepleń?

18.11.2020

Tynk stanowi warstwę wykończeniową w systemie ociepleń budynków ETICS. Jego powierzchnia powinna być stosunkowo gładka, zachowująca ciągłość, pozbawiona spękań i ubytków, a przy tym trwała i odporna na działanie czynników atmosferycznych. Tradycyjnie tynki były wykonywane z gipsu lub zaprawy i nie zapewniały odpowiedniej trwałości i estetyki elewacji. Stosowane obecnie innowacyjne wyprawy tynkarskie wykorzystują zaawansowane technologie i mają wiele dodatkowych właściwości, dzięki którym nadają się do zadań specjalnych.

Michał Kowalski, Technical Manager w Dryvit Systems USA (Europe), doradza, jak dobrać tynk elewacyjny, w tym m.in.:

  • przedstawia nowoczesne tynki i ich właściwości,
  • podpowiada, jakie rodzaje tynków sprawdzają się w jakich warunkach,
  • zdradza, jakie efekty można uzyskać dzięki ich zastosowaniu.

6 zasad prawidłowej aplikacji systemów ociepleń

26.06.2020

System ocieplania budynku metodą ETICS ma za zadanie poprawić izolacyjność termiczną ścian zewnętrznych i tym samym doprowadzić do zmniejszenia zapotrzebowania obiektu na energię wykorzystywaną do jego ogrzewania lub chłodzenia. Aby ten system był trwały i niezawodny, czyli zachowywał swoje właściwości oraz spełniał stawiane przed nim wymagania techniczno-użytkowe przez lata, bardzo ważna jest jego odpowiednia aplikacja.

Michał Kowalski, Technical Manager  w Dryvit Systems USA (Europe), podpowiada, jak uniknąć najważniejszych błędów wykonawczych oraz przedstawia zasady, których należy przestrzegać w czasie aplikacji systemów ETICS.